Dzień 2 – centrum Chicago i polska telewizja w USA

by Karol Lewandowski

19.07.2017

 

W związku z naszą wizytą w USA i planowaną wyprawą (oraz planowanym niedzielnym wystąpieniem dla Polonii) zostaliśmy zaproszeni do kilku polskich mediów. Okazuje się, że jest duże zapotrzebowanie na polskie media w Chicago, bo stacji i programów jest bardzo dużo. Najpierw odwiedziliśmy polskie radio 1030 AM i telewizję Polvision TV. Potem zawitaliśmy do radia Polski.fm a na koniec do programu Pociąg Marzeń i programu Stacja Chicago w radiu WPNA. Wszystkie stacje prowadzą audycje po polsku i opowiadają o tym co dzieje się w Chicago ale też w Polsce. W repertuarze większości z nich jest bardzo dużo polskich hitów lat 70 i 80.

 

Odwiedziliśmy też centrum Chicago. Przepłynęliśmy się z wodnym taxi, żeby popodziwiać panoramę miasta i przeszliśmy przez sporą część downtown (czyli dzielnicy z wieżowcami). Oczywiście nie mogło zabraknąć słynnej „fasolki” czyli szklanej rzeźby będącej symbolem miasta.

W centrum, w Millenium Parku, przez całe lato odbywają się darmowe koncerty i pokazy filmów. Dziś akurat grali La La Land i w parku były tysiące osób – wiele przyszło z krzesełkami albo kocami i piknikowało dosłownie na każdym metrze kwadratowym trawnika.

 

P.S.

Sporo osób pyta, czy z tej podróży (Busem przez 3 Ameryki) jest planowana książka. Tak, zdecydowanie z tej podróży będzie książka :), a jeśli chcecie dostać maila gdy tylko ta książka się pojawi to dopiszcie się do specjalnego newslettera tutaj:
Osoby zapisane do listy będą dostaną informację o książce jako pierwsze ?

Te wpisy też mogą Cię zainteresować

Nasze książki

Cześć! Witaj na naszym blogu

Nazywamy się Karol, Ola i Gaja Lewandowscy, pochodzimy ze Świdnicy oraz Kielc i jesteśmy blogerami, podróżnikami i autorami 8 książek. Od kilkunastu lat podróżujemy po świecie starym kolorowym busikiem. W sumie przejechaliśmy ponad 500.000 km i odwiedziliśmy już ponad 60 państw na 5 kontynentach. Na tym blogu znajdziesz relacje z naszych podróży i porady jak organizować własne wyjazdy.

@2022 – Supertramp Karol Lewandowski, Busem Przez Świat