7 najpiękniejszych amerykańskich dróg + konkurs

by Karol Lewandowski

Nie da się nie kochać amerykańskich dróg. Ameryka słynie z przepięknych parków narodowych i cudownych miast, ale największą atrakcją w Stanach jest po prostu wsiąść do samochodu i ruszyć przed siebie. Wolność, przestrzeń, zachwycające wschody i zachody słońca, oraz gwiazdy tak jasne, że trudno uwierzyć, że są prawdziwe – to wszystko zapada w pamięci już na zawsze. Przejechaliśmy ponad 30 tysięcy kilometrów amerykańskich dróg – i dalej nam mało.

Poniżej przedstawiamy Wam 7 amerykańskich dróg, które zrobiły na nas największe wrażenie i które koniecznie musicie przejechać jeśli będzie w USA.

 

Kalifornijska Jedynka – Highway 1

Kalifornia

Jedna z najpiękniej położonych dróg na świecie. Ciągnie się przez całą Kalifornię wzdłuż Pacyfiku, bardzo często przejeżdżając po stromych, malowniczych klifach.

American-Truck-Simulator-feature

 

Route 66

California, Arizona

Amerykańska Matka Dróg. Kiedyś tętniąca życiem, dziś trochę zapomniana i pełna miast-widmo. Jadąc tą drogą spotkasz setki porzuconych samochodów czy starych knajp z szafami grającymi. Tu najlepiej czuć ducha klasycznej Ameryki jaką znamy z filmów.

IMG_3033

 

Route 12

Utah

Przepiękna widokowa droga wiodąca przez 2 parki narodowe – National Forest oraz Grand Staircase-Escalante National Monument. 128 mil jedzie się pół dnia, ale bynajmniej nie z powodu złej drogi – ta jest płaska jak stół – ale z powodu zatrzymywania się co 5 minut na zrobienie zdjęcia.

IMG_1367

 

Route 95

Utah

Na tą drogę trafiliśmy z powodu pomyłki w nawigacji, i była to jedna z najlepszych pomyłek jakie nam się przytrafiły. Droga biegnie najpierw krawędzią, a potem dnem kanionu Glen (który jest przedłużeniem Wielkiego Kanionu). Widoki lepsze niż w Wielkim Kanionie, bardzo mało samochodów i bardzo dużo punktów widokowych, na których podjeżdżamy autem do samej krawędzi kanionu.

IMG_1748

 

 

[box type=”shadow” ]

Busem Przez Świat. Ameryka za 8 dolarów

ameryka za 8 dolarow busem przez swiat usa stany zjednoczone kanada meksykautor: Karol Lewandowski

rok wydania: 2014

więcej o tej książce: Książka Ameryka za 8 dolarów >>

BESTSELLER EMPIKU 2013

Podróż o jakiej marzy każdy – USA, Kanada i Meksyk za osiem dolarów dziennie. Trzy miesiące, sześcioro przyjaciół i jeden rozklekotany samochód. Dla ekipy Busem Przez Świat nie ma rzeczy niemożliwych! Starcie z gangiem, hamburgery z aligatora, indiańskie legendy, miasteczka widma przy Route 66.

[button color=”orange” size=”medium” link=”http://sklep.busemprzezswiat.pl/ksiazki-busem-przez-swiat/?affiliates=9″ target=”blank” ]ZAMÓW KSIĄŻKĘ Z AUTOGRAFEM [/button]

[/box]

Route 163

Utah

Droga prowadząca do symbolu Dzikiego Zachodu – Doliny Monumentów. To tutaj zawrócił Forest Gump. Wiele osób myli tę drogę z Route 66. Warto przyjechać tam o poranku i zobaczyć wschód słońca nad Doliną.

monument

 

U.S. 1

Floryda

Ponad 100-milowa droga łącząca sieć tropikalnych wysepek Florida Keys. Spora część drogi znajduje na mostach nad oceanem. To tu znajduje się jeden z najdłuższych mostów świata – Seven Mile Bridge. Niesamowite widoki.

floryda

 

Utah state highway 9

Utah

Droga prowadząca przez jeden z najpiękniejszych Parków Narodowych w USAZion National Park.

IMG_1284

 

California State Route 190

Droga prowadząca przez Dolinę Śmierci – najgorętsze miejsce na świecie.

IMG_0675

 

Konkurs American Truck Simulator

Kilka dni temu dostaliśmy do przetestowania nową grę American Truck Simulator, w której grający wciela się w kierowcę amerykańskiej ciężarówki i jeździ po drogach w USA. Musimy przyznać, że jesteśmy pod olbrzymim wrażeniem jak dobrze udało się producentom odwzorować klimat amerykańskich dróg. Znaki, samochody, krajobrazy i dokładność odwzorowania ulic i budynków sprawiły, że znów poczuliśmy się jak w USA!

Amerykańskie krajobrazy są w tej grze odwzorowane tak wiarygodnie, że czasem ciężko rozróżnić je od prawdziwych zdjęć. I właśnie z tym będzie związany nasz konkurs.

Zadanie konkursowe

AmericanTruckSimulatorKilka z powyższych zdjęć ilustrujących 7 najpiękniejszych amerykańskich tras to nie zdjęcia ale screenshoty z gry American Truck Simulator. Waszym zadaniem jest odgadnąć, które zdjęcia są screenshotami i wpisać w komentarzu poniżej nazwy dróg, które zostały zilustrowane tymi screenshotami.

Pierwsze 5 poprawnych komentarzy otrzyma od nas pudełkowe egzemplarze nowej gry American Truck Simulator.

Wyniki ogłosimy w komentarzach i zgłosimy się do ich autorów przez email w sprawie adresu do wysyłki. Nagrody zostaną wysłane w poniedziałek 8.02.2015.

American Truck Simulator stworzyło czeskie studio SCS Software. IMGN.PRO jest wydawcą gry w Polsce, Czechach, Słowacji, Francji, Węgrzech, Rumuni i Hiszpanii. Wyłącznym dystrybutorem pudełkowym w Polsce jest Wydawnictwo Techland.

 

Te wpisy też mogą Cię zainteresować

Nasze książki

Cześć! Witaj na naszym blogu

Nazywamy się Karol, Ola i Gaja Lewandowscy, pochodzimy ze Świdnicy oraz Kielc i jesteśmy blogerami, podróżnikami i autorami 8 książek. Od kilkunastu lat podróżujemy po świecie starym kolorowym busikiem. W sumie przejechaliśmy ponad 500.000 km i odwiedziliśmy już ponad 60 państw na 5 kontynentach. Na tym blogu znajdziesz relacje z naszych podróży i porady jak organizować własne wyjazdy.

@2022 – Supertramp Karol Lewandowski, Busem Przez Świat