image

Dzien 28
Przejechane 7800 km

Warszawa, 3.15 rano.
Na lotnisko przybywaja pasazerowie szykujacy sie do lotu z biura podrozy Itaka na wakacje do Aten. Do kazdego z nich podchodzi Ola. Tlumaczy sytuacje – ekipa podroznikow utknela w Grecji bo skradziono im dokumenty. Prosi o zabranie do samolotu dowodu rejestracyjnego busa, który udało się już załatwić w Polsce dzięki pomocy i zaangażowaniu wielu życzliwych ludzi.
Na lotnisku kolejni ludzie z oburzeniem odmawiaja. Odwracaja glowe, ignoruja a nawet wyzywaja (!) i próbują przegonic . Nawet mlode dziewczyny ktore znaja Busem Przez Swiat i sledza wyprawe nie chca pomoc i wziac pieprzonego kawalka papieru
Kiedy juz prawie wszyscy odmawiaja pojawia sie Adrian z kolega i jako jedni z nielicznych wysluchuja Ole. Zgadzaja sie zabrac dowod.
Adrianowi serdecznie dziekujemy.

Ateny, 7.30 czasu polskiego.
Ekipa Busa z wielka kartka wyczekuje na lotnisku juz 2 godziny wczesniej. Z lekkim opoznieniem przybywa samolot. Adrian przekazuje nam tymczasowy dowod rejestracyjny auta. Z nim powinno nam sie udac przekroczyc granice z Albania a potem z Kosowem.

Kierujemy sie na polnoc Grecji.

Te wpisy też mogą Cię zainteresować

Nasze książki

Cześć! Witaj na naszym blogu

Nazywamy się Karol, Ola i Gaja Lewandowscy, pochodzimy ze Świdnicy oraz Kielc i jesteśmy blogerami, podróżnikami i autorami 8 książek. Od kilkunastu lat podróżujemy po świecie starym kolorowym busikiem. W sumie przejechaliśmy ponad 500.000 km i odwiedziliśmy już ponad 60 państw na 5 kontynentach. Na tym blogu znajdziesz relacje z naszych podróży i porady jak organizować własne wyjazdy.

@2022 – Supertramp Karol Lewandowski, Busem Przez Świat