Dzien 27

Pomimo skradzionych dokumentow kontynujemy nasza podroz. W Atenach zegnamy sie z Ada (nie wypuscila nas bez sniadania :)) i jedziemy do Epidauros. Jest tu najslynniejszy teatr w Grecji mogacy pomiescic 12 tys ludzi. Slynie z rewelacyjnej akustyki – upuszczenie monety na scenie slychac nawet w ostatnim rzedzie.

Jedziemy do Koryntu. Zatrzymujemy sie nad Kanalem Korynckim, ktorego budowe inicjowal juz Juliusz Cezar i pewnie gdyby nie Brutus to kanal powstal by juz wtedy. Kanal przecina cala Grecje (ktora ma tu 6 km) i pozwala skrocic droge morska bez oplywania Peloponezu.


Dzis w nocy na lotnisku w Warszawie nasza wspaniala Ola (takze czlonek Busem Przez Swiat)  bedzie probowala przekazac komus lecacemu do Aten lotem Itaki dokumenty z Polski dla nas. My bedziemy czatowac na lotnisku w Atenach.
Bedzie to test na czulosc i pomocnosc Polakow. Jak myslicie, czy znajdzie sie ktos kto zabierze dla nas dokumenty?  Czy moze Polacy znow okaza sie nieczuli i beda odwracac twarz?… Moze ktos bedzie znal nasz projekt i pomoze Oli i nam.. w koncu to tylko zabranie kawalka papieru..
Jak Wy byscie postapili na lotnisku gdyby ladna dziewczyna w koszulce Busa poprosila Was o pomoc?

zwierzeta australia pajaki kangury weze

Te wpisy też mogą Cię zainteresować

Nasze książki

Cześć! Witaj na naszym blogu

Nazywamy się Karol, Ola i Gaja Lewandowscy, pochodzimy ze Świdnicy oraz Kielc i jesteśmy blogerami, podróżnikami i autorami 8 książek. Od kilkunastu lat podróżujemy po świecie starym kolorowym busikiem. W sumie przejechaliśmy ponad 500.000 km i odwiedziliśmy już ponad 60 państw na 5 kontynentach. Na tym blogu znajdziesz relacje z naszych podróży i porady jak organizować własne wyjazdy.

Najnowszy na blogu

@2022 – Supertramp Karol Lewandowski, Busem Przez Świat